Objevte kouzlo úpravy nehtů za pomoci pilníků

Kateřina M.   10 září, 2019   Žádný komentář

Chcete mít krásný tvar nehtů a nevíte, jak na to? Nůžkami vám nejde dosáhnout požadovaného vzhledu a nechce se vám utrácet peníze a trávit čas na manikúře? Potom zkuste dát sbohem starým způsobům úpravy nehtů a vyzkoušejte k jejich úpravě používání pilníků. Budete překvapeni, jak výrazný rozdíl nastane a o kolik snáze se vám s pilníkem bude pracovat.

Pilník X nůžky na nehty

Pilníky na nehty mají oproti nůžkám mnoho zásadních výhod. Díky pozvolnému ubrušování nehtové rohoviny zabraňují třepení a také vám pomůžou snáze vytvarovat nehet. Naopak nůžkami po jednom špatném střihnutí již nevrátíte chybu zpět. Přesto se však v některých situacích bez nůžek neobejdete. Pokud chcete zkrátit nehty o velký kus, je škoda zbytečně brousit pilník, nehledě na to, že by to zabralo opravdu mnoho času. V takovém případě nehet zkraťte nůžkami alespoň o polovinu a poté proveďte finální úpravu za pomoci pilníku. Tento postup se hodí nejen pro nehty na rukách, ale i pro ty na nohách. Existuje mnoho různých druhů pilníků různé hrubosti a různého tvaru, aby si každý mohl vybrat to, co vyhovuje právě jemu.

pilnik kiwi

Další typy pilníku

Pilníky neslouží jen pro vytvarování nehtu. Speciální typy můžete využít i pro další úpravy. Například takzvané bloky na nehty povrch nehtové rohoviny po přetření udělají hrubší a drsnější, aby na něm lépe držel UV gel, lak i jiné vrstvy. Toto vybavení, které je typické pro profesionální manikúrové salony, si můžete pořídit i k vám domů. Další speciální druh tvoří pilníky na nehty s opačným, tedy vyhlazovacím, účinkem. Ty se nazývají leštičky. Jejich použití je stejné jako u bloků, ale přinesou úplně jiný výsledek. Leštičky naopak srovnají všechny nerovnosti, a jak již napovídá jejich název, váš nehet bude po jejich použití krásně lesklý, zářivý a hladký. Díky nim budou mít vaše nehty svůj přírodní vzhled i barvu a přitom budou působit jako nalakované.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *